Jak wygląda pierwsza wizyta


Pierwsza wizyta u lekarza psychiatry

w trakcie pierwszego spotkania lekarz psychiatra zapyta o powód zgłoszenia się na wizytę,
Dokładnie zapozna się z trudnościami relacjonowanymi przez pacjenta.
Zbierze wywiad dotyczący przeszłości chorobowej ,zarówno w sferze somatycznej ,jak i psychicznej. Poprosi o informacje na temat kariery zawodowej i życia osobistego klienta.
Zaproponuje plan leczenia.
Lekarza psychiatrę obowiązuje tajemnica zawodowa. ,co gwarantuje pełną dyskrecję
i zapewnia pacjentowi poczucie bezpieczeństwa.

Zasady ogólne:

Pierwsza wizyta jest wydarzeniem, któremu towarzyszyć może duży lęk. Jest to nie tylko nowe doświadczenie, ale przede wszystkim odsłonięcie swojej intymności- u psychologa dzielimy się wydarzeniami ze swojego życia, również takimi, o których nie wiedzą nasi najbliżsi. W związku z tym należy pamiętać przede wszystkim o dwóch rzeczach:
Psycholog nie ocenia naszego zachowania pod względem moralnym.
Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa- nie trzeba się obawiać, że nasza historia dotrze do osób trzecich.

Osoby dorosła

Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjno-poznawczy. Pacjent opowiada o powodach wizyty, a psycholog zadaje odpowiednio dobrane do poruszanego problemu pytania. Decyzja na jakie pytania zostanie udzielona odpowiedź zawsze pozostaje po stronie pacjenta. Pod koniec wizyty zostaje ustalony wstępny cel spotkań i wstępny plan współpracy.

Młodzież

W przypadku młodzieży pierwsze spotkanie wygląda podobnie, jak w przypadku osoby dorosłej. Pacjent opowiada o powodach wizyty, a psycholog zadaje odpowiednio dobrane do poruszanego problemu pytania. Decyzja na jakie pytania zostanie udzielona odpowiedź zawsze pozostaje po stronie pacjenta. Pod koniec wizyty zostaje ustalony wstępny cel spotkań i wstępny plan współpracy.
Do uczestnictwa w konsultacjach potrzebna jest jednak pisemna zgoda opiekuna prawnego, a często rodzice/opiekunowie towarzyszą młodej osobie na początku spotkania.


TELEFON

+48728471770